Sugen på Jakt?

måndag, 20 september 2010
Av: Uno

Jägareförbundet Skåne har i dagarna gjort ett brevutskick till länsföreningens ungdomar, de som är mellan 16-25 år. Syftet är att uppmärksamma våra ungdomar om det mångskiftande och intressanta utbud av aktiviteter som länsföreningen anordnar för våra ungdomar.

Ett bra exempel på en sådan aktivitet är det ungdomsläger som genomförs i samband med allhelgonahelgen på Fulltofta strövområde och där du som ungdom får praktisera en hel del av det du lärt dig i samband med jägarexamen.

Läs mer om uppropet Ungdomsupprop 2010

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

By submitting a comment here you grant Jägareförbundet Skåne a perpetual license to reproduce your words and name/web site in attribution. Inappropriate or irrelevant comments will be removed at an admin's discretion.